SAMP Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Kennedy
CO Администратор
CO Администратор
Posts : 10
Join date : 2020-09-04

Правила на форум! Empty Правила на форум!

Пон Сеп 07, 2020 2:05 am
1. Заедничка учтивост
Без вознемирување, малтретирање или тролање, исто така правила казниви со бан се, дискриминација, секташтво и хомофобија. Без објавување материјал заштитен со авторски права, како што се игри и филмови.
Без несоодветни видеа или слики на форумот, ова се однесува на вашите објави, потписи и аватари. Користете ја функцијата за пребарување пред да објавувате прашања.
Само објавувања на Македонски фонт ( исклучувајќи ги зборовите кои се неразбирливи на тој фонт, како вашите никови и слично )
Не рекламирајте други сервери или продажба на реални добра.
Казни: Сè, од вербално предупредување до забрана во зависност од прекршокот.

2. Ваша лична заштита на форумот
Не кажувајте им на луѓето дека ги кршат правилата на форумот - со тоа се занимаваат модераторите, а не вие. Ако забележите прекршител на правилата, пријавете ги нивните објави и тие ќе бидат казнети.
Казни: Предупредување за форум. Привремена забрана за повторено навредување.

3. Големина на потпис
Големината на вашите потписи држете ја во висина под 250px. Оваа граница вклучува сè во нив, не само слики. Видеата на YouTube се поголеми од оваа големина.
Казни: Потписот ќе биде оневозможен. Ако сакате да го вратите, ќе мора да испратите жалба за забрана.
Вратете се на почетокот
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот