• Welcome

 • Запознавање

  Овде можете да се запознаете со други корисници од заедницата и воедно да најдете информации и новости во врска со истата.
  Модератор: CO Администратор
  1 Теми
  3 Мислења
  Hi everyone!
  Пон Сеп 07, 2020 3:13 am
  sns0xx Видете го последното мислење
 • Информации

  Овде можете да најдете битни информации околу заедницата и воедно да ги пратите новостите околу истата во живо.
  Модератор: CO Администратор
  1 Теми
  1 Мислења
  Правила на форум...
  Пон Сеп 07, 2020 2:05 am
  Kennedy Видете го последното мислење
 • Заедницата

 • General SAMP Section

  Тука можете да ги најдете сите суб-форуми во врска со читови и помош за SAMP и CRMP скрипти.
  5 Теми
  5 Мислења
  RP / Gaming ?
  Пон Сеп 07, 2020 3:03 am
  IlijaCakr Видете го последното мислење
 • Модови

  Овде можете да најдете останати надоградувања за SAMP освен скрипти, како графички модови, модирани GTA, скрипти за ФПС и слично.
  1 Теми
  1 Мислења
  BEST FULL GTA's ...
  Пон Сеп 07, 2020 3:00 am
  Kennedy Видете го последното мислење
 • Рекламирање

  Тука можете да рекламирате ваша заедница, сервер, веб страна, или било што друго помеѓу другите корисници на форумот.
  Забрането е СПАМ во темите!
  1 Теми
  1 Мислења
  NewCity RPG Mace...
  Пон Сеп 07, 2020 3:19 am
  darkotodosov Видете го последното мислење
 • Скриптање

  Овде можете да најдете скрипти, гамемодови, и мапи за SAMP сервери, помош околу скриптање и мапирање.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Останато

 • SAMP Cafe

  Во овој борд припаѓаат сите теми кој не се соодветни за во ниеден друг борд, овде можете да поставувате по ваша желба.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Барање Унбан

  Овде можете да поставите тема за барање унбан на форум или дискорд, доколку мислите дека сте неправилно банирани.
  1 Теми
  1 Мислења
  Барање унбан на ...
  Пон Сеп 07, 2020 2:43 am
  Kennedy Видете го последното мислење
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 6 во Пон Сеп 07, 2020 4:05 pm
Регистрирани членови: Никој


No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
 • Нови мислењаНови мислења
 • Нема нови мислењаНема нови мислења
 • Форумот е заклученФорумот е заклучен
Нашите членови се испратиле точно 12 мислења
Постојат b>6 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е darkotodosov